Przedstawienia profilaktyczne – inne spojrzenie na znane tematy

Pewnego dnia w starym Krakowie spokój królestwa zostaje zaburzony przez strasznego potwora…

Tak zaczyna się bajka profilaktyczna, którą poznały wszystkie dzieci przedszkolne i klas 1-4 naszej szkoły dzięki spektaklowi zaprezentowanemu przez Teatr Kurtyna, z którym współpracujemy od wielu lat. Poza walorami estetycznymi i rozbudzaniem wyobraźni u naszych najmłodszych spektakle profilaktyczne zwracają uwagę na wiele istotnych kwestii życia społecznego, kształtują postawy, pokazują czym jest odwaga, uczciwość, przyjaźń, a także czym jest umiejętność właściwego zachowania w sytuacjach zwycięstwa, ale i porażki. Uczą szacunku dla słabszych i pokory wobec autorytetów.

Klasy 5-8 miały możliwość obejrzeć przedstawienie pt. „Czas próby”, które opowiada historię młodego chłopca zmagającego się z samotnością w czasie pandemii. Młodzież mogła zobaczyć swoje odbicie w losach głównego bohatera, bo wielu z Was zmagało się z obawami o to, co będzie po powrocie do szkoły. Nasza młodzież podobnie, jak główny bohater mierzyła się z lękiem, niepewnością jutra, pokusami i treningiem silnej woli w kwestii nie poddawania się ogólnie panującym nastrojom strachu.

Przedstawienia, jak zawsze cieszyły się uznaniem młodej widowni, która w miły sposób komentowała spektakle i grę aktorską.

Galeria zdjęć

Możesz również polubić…

Skip to content