Szkoła Pamięta

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji Szkoła pamięta. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
W związku z tak wielkim przedsięwzięciem zorganizowano dla uczniów wszystkich klas projekt pt. „Opowiem Ci o znanym Polaku”. Zadaniem było wyszukanie bohatera – Polaka, którego podziwiają, darzą szacunkiem i chcieliby przybliżyć jego osobę kolegom i koleżankom. Następnie należało wykonać pracę plastyczną indywidualnie bądź grupowo, w zależności
od kategorii wiekowej, przedstawiającą daną postać. Technika różnorodna. Pojawiły się plakaty, lapbooki i historia w pudełku. Uczestnicy i ich opiekunowie wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością. Z wykonanych prac powstała wystawa na szkolnym korytarzu, do podziwiania dla całej społeczności uczniowskiej. Wśród wybranych postaci najczęściej pojawiali się bohaterowie z przeszłości. Osoby, które miały ogromny wpływ na dzieje naszej Ojczyzny, ale były również współczesne postacie, np. Mariusz Pudzianowski, Magda Gessler, Marcin Matczak i lokalna postać, idol młodzieży – Oskar Cyms.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i kierujemy słowa podziękowania za zaangażowanie
i wzięcie udziału w szkolnym projekcie.

Wystawa wykonana przez uczniów naszej szkoły była wspaniałą bazą do ogólnopolskiej akcji„ Szkoła do hymnu”. Święto Niepodległości jest naszym najważniejszym świętem narodowym. Już od najmłodszych lat powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też społeczność naszej szkoły w przeddzień uroczystości, tj. 10.11.2023r. o godzinie 11.11 zebrała się przed ową wystawą i wspólnie, łącząc się z dziesiątkami szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, odśpiewała hymn narodu polskiego „Mazurka Dąbrowskiego”.

Możesz również polubić…

Skip to content