Marsze na Orientacje

Grupa uczniów i uczennic z naszej szkoły w minioną sobotę wzięła udział w cyklicznej XVII Lokalnej Imprezie na Orientację EKOTONA 2024 w Grudziądzu. Zawodnicy startowali na dystansie 3500m z mapą w ręku i kompasem. Ich zadaniem było prawidłowe odczytanie mapy i odnajdywanie punktów kontrolnych w postaci lampionów, charakterystycznych miejsc /pomnik, tablica pamięci, itp./ oraz dopasowanie zdjęć grudziądzkiej architektury. Dodatkowym problemem był również  wyznaczony, obowiązkowy czas na przejście trasy. Reprezentanci naszej szkoły całkiem dobrze sobie poradzili. Czekamy na kolejne zawody z cyklu MnO, aby rozwijać swoje umiejętności poruszania się w terenie z mapą. Brawa dla odważnych zawodników, którzy poświęcili swój wolny sobotni czas, aby spędzić go w sposób aktywny na świeżym powietrzu. Kolejne zmagania już w marcu, do zobaczenia na trasie.

Możesz również polubić…

Skip to content