Urodziny naszego Patrona

4 czerwca 1951 roku w Nowem nad Wisłą urodził się Bronisław Malinowski, jeden
z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów, mistrz i wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy, wielokrotny rekordzista Polski, Absolwent i Patron Naszej Szkoły. Był nie tylko wybitnym sportowcem, ale także wspaniałym człowiekiem, wzorem pracowitości, uporu i konsekwencji w dążeniu do celu, który osiągnąwszy międzynarodowe sukcesy i zdobywszy światową sławę, pozostał osobą niezwykle skromną, życzliwą i pomocną. Był i na zawsze już pozostanie Naszym Bronkiem. 27 września 1981 około godziny 20.20 Bronisław Malinowski zginął w wypadku samochodowym na moście w Grudziądzu. Po tragicznej śmierci został wyróżniony nagrodą Fair Play, medalem za zasługi dla miasta Grudziądza, Złotymi Kolcami, tytułem Honorowego Mistrza Sportu, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
18 września 1996 Rada Miejska w Grudziądzu nadała Bronisławowi Malinowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Grudziądza. Jego imię nosi most w Grudziądzu. Powstał także Klub Szkół im. Bronisława Malinowskiego zrzeszający placówki z całej Polski.
Rok 2021 obwołany został rokiem Bronisława Malinowskiego ze względu na 70 rocznicę urodzin Mistrza Olimpijskiego z Moskwy i 40 rocznicę Jego tragicznej śmierci. Dla nas, Uczniów, Absolwentów i Pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu, każdy rok jest Rokiem Bronka, naszego Mistrza, Mentora i Nauczyciela. Bądźmy godni Jego Imienia!

Może Ci się również spodoba

Skip to content