Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Jak co roku 25 listopada w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały to wydarzenie.

O tym, jak bardzo niezwykłe bywają pluszowe misie wiedzą nie tylko dzieci. To nie są zwykłe zabawki… Pluszowy miś to często najlepszy przyjaciel, niezawodny pocieszyciel, powiernik dziecięcych sekretów.

W Oddziale Przedszkolnym jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego i wyjątkowego misia. Każdy z naszych najmniejszych pociech powiedziało kilka słów na temat swojego przyjaciela; jak się nazywa, co lubi z nim robić i dlaczego jest dla niego tak szczególny. Każda grupa świętowała ten dzień w swoich salach ze swoimi paniami, poprzez udział w zabawach ruchowych, tanecznych, plastycznych, próbowano słodkich pyszności, wspólnie zaśpiewaliśmy Sto Lat. Przedszkolaki wzięły także udział w konkursie recytatorskim, w tym roku pod hasłem „Kochamy swoje misie”.

Do konkursu zgłosiły się dzieci z każdej grupy wiekowej. Talent recytatorski dzieci został oceniony przez komisję, w składzie : p. Karina Kozłowska – Kamińska – wicedyrektor PSP w Warlubiu, p. Alicja Malej – pedagog szkolny PSP w Warlubiu, p. Alina Nowicka – nauczyciel PSP w Warlubiu oraz p. Sabina Łachut – nauczyciel PSP w Warlubiu. Wyróżnienie w konkursie otrzymały następujące dzieci :

W kategorii 3-4 latki : Pola Turska, Amelia i Aleksander Kaczmarek – Jachimek, Maja Borzemska, Pola Pastusiak oraz Mikołaj Szymański.

W kategorii  5 latki : Ksawery Szwarc, Nadia Pastusiak, Łucja Grzędzicka.

W kategorii 6 latki : Maja Robaczewska, Lena Drewniak, Leon Wangin, Antoni Witkowski, Marcin Długosz, Natan Patynek oraz Sebastian Szymański.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały słodką niespodziankę, natomiast wyróżnione dzieci otrzymały nagrodę oraz dyplom.

Jak zawsze, ten dzień sprawił naszym dzieciom wiele radości.

Galeria zdjęć

Możesz również polubić…

Skip to content