Uroczystość religijno-patriotyczna w Bąkowskim Młynie

W święto Matki Boskiej Bolesnej (15 września) przed odnowioną figurą Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna, w której wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły – Jakub Górski, Sebastian Reszka i Martyna Wiśniewska pod opieka nauczycieli. Biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj podczas nabożeństwa Maryjnego poświęcił odnowioną figurę Matki Boskiej oraz głaz z tablicą upamiętniającą zamordowanego przez hitlerowców w 1944 roku Mieczysława Leśniaka. Figurę tę ufundowała w roku 1945 rodzina Bodaszewskich w ramach podziękowania za szczęśliwy powrót ojca Stefana z obozu koncentracyjnego w Stutthofie. Obiekt został wpisany do Wojewódzkiej i Gminnej Ewidencji Zabytków.
Warty honorowe pełnili żołnierze z 8. Batalionu Walki Radioelektronicznej i harcerze „Lisowczycy”, a szkoły podstawowe z Lipinek, Wielkiego Komorska i Warlubia przygotowały montaże słowno-muzyczne o treści patriotycznej, a także, wraz z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu, wystawiły szkolne poczty sztandarowe.
Gośćmi specjalnymi uroczystości były córki Stefana Bodaszewskiego – Stefania i Jadwiga.
Po uroczystości uczestnicy mogli napić się kawy, herbaty, skosztować drożdżówek oraz smacznej grochówki ugotowanej przez obsługę kuchni przy SP Warlubie.

Możesz również polubić…

Skip to content