Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Może ktoś z Państwa wie, że 21 listopada obchodziliśmy dzień życzliwości i pozdrowień. Dzień piękny i miły. Według mnie to święto powinno być codziennie. Codziennie powinniśmy okazywać sobie życzliwość i wdzięczność. Zarażajmy nią innych, a świat będzie piękniejszy.

Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello (cześć) do przynajmniej 10 osób dziennie. Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale drobne gesty, które pokazują pozytywne emocje. Każdego dnia pamiętajmy o naszych bliskich, ale także o nas samych. Drobny gest, miłe słowo, uśmiech może odmienić dzień.

A może challenge życzliwości? Zrób ( i zachęć swoje dziecko) codziennie przez tydzień  coś miłego, dobrego i poczuj MOC ŻYCZLIWOŚCI. Zadzwoń, napisz do kogoś lub powiedz osobiście za co kogoś cenisz, podziękuj mu za coś, powiedz po prostu coś miłego. Zarażaj życzliwością innych.

Zachęcam do przeczytania artykułu ,,Życzliwość to coś więcej niż bycie miłym – to wewnętrzna postawa, filozofia życia”

https://dziecisawazne.pl/zyczliwosc-to-cos-wiecej-niz-bycie-milym-to-wewnetrzna-postawa-filozofia-zycia/

Poniżej przekazuję link do filmiku ,,Dobro, które dajesz, zawsze do Ciebie wraca”. Zachęcam do obejrzenia go wspólnie z dzieckiem i porozmawiania o tym czym jest życzliwość, czy życzliwości można się nauczyć, czy jest nam potrzeba?

Może Ci się również spodoba