Każde pokolenie ma własny czas

Przeszłość – pamięć; teraźniejszość – serce; przyszłość – umysł – takie hasło na drogowskazach życia przyświecało podczas pożegnania absolwentów w Publicznej Szkole Podstawowej w Warlubiu. Spotkanie to miało charakter historyczny dlatego, że w takim gronie spotkaliśmy się po raz ostatni, z drugiej strony sytuacja pandemiczna towarzysząca nauce zdalnej w ostatnim roku oraz lata spędzone w tej szkole to już historia. Przed absolwentami nowa droga, początek między innymi nowego etapu edukacyjnego.
Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko – muzyczną częścią artystyczną.
Podczas spotkania tradycyjnie dyrekcja wraz z wychowawcami wręczyli uczniom wyróżnionym listy pochwalne oraz nagrody książkowe, rodzicom listy gratulacyjne. Najlepszym uczniom przyznano stypendia motywacyjne za uzyskaną bardzo wysoką średnią ocen. Ważnym momentem było ślubowanie absolwentów oraz  uroczyste przekazanie szkolnego sztandaru młodszym kolegom.
Druga część uroczystości zakończenia roku szkolnego dla pozostałych uczniów  odbyła się następnego dnia w piątek. Z przyczyn epidemiologicznych każda klasa spotkała się z wychowawcą  w swojej sali. Każdy otrzymał świadectwo, a najlepsi listy pochwalne oraz nagrody. Po krótkiej pogadance, udzieleniu dobrych rad o wakacyjnym bezpieczeństwie uczniowie wesoło wybiegli ze szkoły.
Wierzymy, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w naszej szkole, będą procentowały. Mamy nadzieję, że będziemy mogli być z was dumni.
A teraz nadszedł czas na upragnione wakacje. Za trudny rok pokonywania przeszkód, pełen niespodzianek i wyzwań edukacyjnych należy się zasłużony odpoczynek. Życzymy Wam udanych wojaży, niezapomnianych przygód, spełnienia marzeń, odwagi i wiary we własne siły.

Galeria zdjęć

Może Ci się również spodoba

Skip to content