Laboratoria przyszłości – zajęcia robotyki w kl. I

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyły w naszej szkole zajęcia z robotyki, w których bierze udział klasa 1a. W trakcie lekcji uczniowie pracują z zestawami klocków LEGO Education SPIKE, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości i umożliwiają naszym uczniom rozwijanie kompetencji z zakresu robotyki i programowania. Nasza szkoła w ramach programu: Laboratoria Przyszłości posiada 6 zestawów Lego SPIKE™. Zadaniem pierwszaków na zajęciach jest budowa robotów, które przyczyniają się do kształtowania kreatywności. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w cyklicznych zajęciach, które są zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku nauk ścisłych, nauki programowania oraz treningu intelektualnego dla dzieci.

Możesz również polubić…

Skip to content