Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Celem spotkania klas I – III 6 listopada 2019 r. było wykonanie pracy konkursowej, którą biblioteka szkolna zgłosiła do konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Nagrodą w konkursie jest kwota 3000 PLN dofinansowania na zakup księgozbioru do biblioteki szkolnej.  

Całość rozpoczął zaproszony leśniczy, Pan Adam Szymański, który przywiózł ze sobą próbki ściółki leśnej oraz rozkładającego się drewna. Opowiedział dzieciom o lesie i jego mieszkańcach. Przedstawiciele klas pod czujnym okiem naszego gościa własnoręcznie zasadzili przygotowane kasztany. Sadzonki zostały zabrane do klas, aby dzieci mogły je pielęgnować i obserwować ich rozwój.  

Następnie klasy zostały podzielone za zespoły zadaniowe, którym przydzielono zadania. Do ich realizacji wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu, np. rolki po papierze toaletowym, plastikowe butelki, nakrętki, gazety oraz kolorowy papier i krepę. Były również materiały naturalne, np. gałązki drzew, liście, szyszki. Klasy I wykonały postać dowolnego Słodziaka, dowolną techniką na kartce A3. Klasy II wykonały dowolnego Słodziaka z plastikowego wiaderka a klasy III przestrzenne drzewo. Po zakończonej pracy dzieci posprzątały pamiętając o segregacji śmieci.  

Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Z prac powstała dekoracja, której zdjęcie bierze udział w konkursie. Trzymamy kciuki!!!

Możesz również polubić…

Skip to content