Gra terenowa – Warlubie moją Małą Ojczyzną

Uczniowie z trzeciej klasy naszej szkoły i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Warlubiu 24 października uczestniczyli w grze terenowej “Warlubie naszą małą ojczyzną”, którą wspólnie zorganizowały bibliotekarki obu placówek (Ada Pawlik i Aleksandra Stawicka), przy współpracy z wychowawczynią internatu SOSW w Warlubiu, Panią Danutą Zaborowską.  

Współpraca obu placówek trwa już kilka lat. Głównym jej celem jest integracja dzieci z obu szkół podczas dobrej zabawy. Tym razem dzieci ćwiczyły umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz odczytywanie informacji z mapy. W siedmiu wyznaczonych miejscach czekało na uczniów zadanie do zrealizowania. Punkty celowo zostały wyznaczone w charakterystycznych miejscach – np. Urzędzie gminy, dworcu PKP, przy straży pożarnej po to, aby uczniowie lepiej poznali swoją małą ojczyznę.  

Wyruszyliśmy z boiska szkolnego SOSW. Zwieńczeniem całości było odszukanie skarbu, który został ukryty w bibliotece PSP. Było to pierwsze spotkanie w bieżącym roku szkolnym. Następne już niedługo. Uczniowie pytają o nie z ciekawością. 

Może Ci się również spodoba

Skip to content