Święto które kochają dzieci

Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku. Chyba każdy ma swojego, którego ciepło wspomina z dzieciństwa. Pluszowy miś, bo o nim mowa,  obchodzi swoje święto 25 listopada.
A jakie były początki pluszowego misia? W 1902 roku Theodore „Teddy” Roosevelt, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, wybrał się na polowanie. Postrzelono na nim młodego niedźwiadka. Prezydent postanowił uwolnić zwierzę. Stało się to inspiracją dla amerykańskiego sklepikarza, który rozpoczął produkcję pluszowych misiów o imieniu Teddy.
I tak właśnie pluszowe misie przytulane są do dziś przez dzieci na całym świecie.  By uczcić DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoje ulubione misie, które towarzyszyły im podczas wspólnych zabaw na sali gimnastycznej. Dzieci , w tym dniu wspólnie ze swoim ulubieńcem tańczyły , śpiewały oraz brały udział w konkurencjach sportowych. Uwieńczeniem spotkania  było przeniesienie  się do bajkowego świata poprzez wspólne obejrzenie  bajki pt. „Miś Uszatek”.

Możesz również polubić…

Skip to content